HABERLER / BASINDA BİZ / Phonak Basın Bülteni - Ağustos 2013

Dünya çapında 2 milyondan fazla Phonak Receiver-in-Canal (RIC) işitme cihazı kullanıldı.

Anket sonuçları göre özellikle hafif ve orta derecede işitme kaybı yaşayan insanlar için RIC modellerinin daha ilgi çekici bulunuyor.
İşitme cihazları sektöründe geçen yıl en hızlı büyüyen model RIC oldu. RIC genel piyasadan üç kat daha hızlı yayıldı ve küresel pazarın yaklaşık dörtte birine sahip oldu. Dünya genelinde işitme uzmanları arasında yapılan bir Phonak anketi, işitme
cihazları pazarında RIC'lerin nasıl bu büyük başarıyı yakalayabildiğini ortaya çıkardı.

RIC modellerinin en önemli avantajları ufak tasarımı ve kolay uyum sağlaması. Quest platformunda yer alan yeni Phonak RIC modeli, Audeo Q beklentileri fazlasıyla karşılıyor ve tanıtıldığı günden bu yana büyük bir başarıyı gösteriyor. 1119 işitme uzmanı ile yapılan küresel anket hangi kullanıcıların RIC modellerine yöneldiğini gösteriyor: Tipik RIC kullanıcıları, genel olarak daha az işitme kaybına sahip, tam uyum arayan ve önceliği estetik olan kullanıcılardan oluşuyor. Bu sebeple RIC kazanılması en zor olan bu grubun ilgisini çekiyor.

Phonak Pazarlama Grup Başkan Yardımcısı Maarten Barmentlo "Bu grubu ikna edebilmek gerçek bir değer sunmayı gerektiriyor. Quest platform temeline sahip Audeo Q RIC çözümümüz; hafiften orta dereceye kadar ilk kez kullanıcı olacakların aradığı tüm özellikleri sunuyor. Audeo Q'ye olan aşırı olumlu kullanıcı tepkileri gösteriyor ki sofistike ve aynı zamanda pratik bir çözüm, geçmişte işitme cihazına karşı olan insanları bile kazanabilir." açıklamasında bulundu.

Zorlu işitme koşullarında daha iyi anlayabilmek, Kalabalık bir lokantada veya gürültülü bir caddede sohbet gibi günlük aktiviteler hafiften orta dereceye kadar işitme kaybı olan insanlarda bile çabucak zorluğa dönüşebilir. Binaural VoiceStream Technology™ sayesinde Audeo Q rahat ve pratik bir çözüm sunuyor. RIC işitme cihazları daha fazla sinyal, daha az gürültü ve daha iyi işitme sağlarken kulağın arkasında kayboluyor. 

×
Tıkla Konum Yolla